W kościele parafialnym w Wilkasach:
  • w niedziele i święta nakazane (1 stycznia, 6 stycznia, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 listopada, 25 grudnia) oraz drugi dzień świąt Wielkanocnych i 26 grudnia: 8.00; 10.00; 11.30 (z udziałem dzieci) i 18.00 od września do czerwca, 20.00 w lipcu i sierpniu.
  • w dni powszednie: 18.00
W kaplicy w Gorazdowie:
                                                        w niedziele o 14.00

Nabożeństwa
  • w poniedziałek po Mszy św. odmówimy litanię do św. Rafała Kalinowskiego we wszystkich polecanych przez Jego wstawiennictwo intencjach i oddamy cześć Jego relikwiom;
  • we wtorek po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia;
  • w środę po Mszy św. nowenna do M.B. Królowej Jezior Mazurskich we wszystkich polecanych intencjach;
  • w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Gloriosa Trinita od godz. 17.00, a po Mszy św. litania do św. Jana Pawła II we wszystkich polecanych przez Jego wstawiennictwo intencjach oraz adoracja Jego relikwii.

W pierwsze soboty miesiąca (od maja do września o godz. 17.15, od października do kwietnia o 17.30) Nabożeństwo Różańcowe i zmiana Tajemnic Różańcowych.

I Piątki Miesiąca od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży i o 16.30 Msza św. dla nich. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi dla dorosłych i o 18.00 Msza św.

W I Piątki miesiąca w kościołach naszej diecezji - zbierane są ofiary na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej, osoby pragnące  wesprzeć to dzieło  będą mogły złożyć ofiarę do wystawionego z tyłu kościoła koszyka.

W trzecie poniedziałki miesiąca, Msza św. w intencji wszystkich grup modlitewnych naszej parafii: Kręgu Miłosierdzia, Margaretek, Nieustannej Nowenny Uczniów Jezus i Żywego Różańca. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.

Spotkania grup parafialnych

• we wtorki po Mszy św. projekcja filmu: "Nowa Jakość Życia" i spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • w środę po Mszy św. spotkanie wspólnoty Gloriosa Trinita.
  • w sobotę o 10.30 próba scholi dziecięco-młodzieżowej.