Logo
Ostatnie uaktualnienie - 13.09.2019 20.30.
                                                                                                                                                                                                                                             

MENU
Strona Główna
Informacje o parafii
Kościół parafialny
Kaplica w Gorazdowie
Msze Święte i Nabożeństwa
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Duszpasterskie
Kancelaria Parafialna
Chór Parafialny
Poradnia Rodzinna
Gazetka Parafialna "Tabor"
Róże Różańcowe
Historia Parafii
Galeria

Ogłoszenia Duszpasterskie


 Ogłoszenia Duszpasterskie

na XXIV Niedzielę Zwykłą
15 września 2019 roku.

 

 1. Dziękujemy wspólnocie Domowego Kościoła za wspólną z nami modlitwę  i za skierowane do nas słowo. Jutro po Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkie małżeństwa już zdecydowane na przyłączenie się do tej wspólnoty, ale szczególnie te, które noszą w sobie pragnienie pogłębienia swojej relacji z Bogiem i współmałżonkiem.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek wspomnienie męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,
- w środę święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży,
- w piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taego, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy,
- w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. We wtorek po Mszy św. zapraszamy na film: Nowa Jakość Życia oraz spotkanie kręgu Biblijnego.

4. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto  św. Stanisława Kostki w środę 18 września na godz. 18.00, a po Mszy św. młodzież chętną do zaangażowania się w wolontariat, zapraszamy na spotkanie w salce pod kościołem.

5. Po wakacyjnej przerwie powracają spotkania wspólnoty Gloriosa Trinita - wszystkich chętnych zapraszamy w czwartek po Mszy św.

6. W sobotę na godz. 11.30 zapraszamy dzieci chętne do chwalenia Pana Boga śpiewaniem - na próbę scholi.

7. Już za tydzień rozpoczynają się przygotowania do sakramentów: I Komunii św. i bierzmowania. Przypominamy, że sakramenty te, należy przyjmować we własnej parafii. Do I Komunii św. przygotowują się uczniowie klas III szkoły podstawowej - zgłoszenie dziecka należy dostarczyć do dnia 22 września br.

Kandydaci do sakramentu bierzmowania - uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz starsi, którzy jeszcze tego sakramentu nie przyjęli, do dnia 22 września br. powinni złożyć deklarację o chęci przygotowywania się do przyjęcia tego sakramentu. Osoby nie uczęszczające do szkoły podstawowej w Wilkasach, po karty zgłoszenia do I Komunii i deklaracje kandydata do bierzmowania mogą zgłaszać się do zakrystii.

Pierwsze spotkanie dla Dzieci I Komunijnych i Ich Rodziców w niedzielę za tydzień -
22 września - Msza św. o godz. 11.30 i po Mszy św. spotkanie.

Kandydaci do bierzmowania i Ich Rodzice w niedzielę za tydzień - 22 września - Msza św. o godz. 18.00 i po Mszy św. spotkanie.

8. W piątek 20 września i w sobotę 21 września, w ramach akcji: Kromka Chleba dla sąsiada, przeprowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych w sklepie Biedronka w Wilkasach. Osoby chętne do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Będziemy również wdzięczni za podpowiedzenie nam do kogo Waszym zdaniem mogłyby trafić zebrane dary. Jesteśmy przekonani, że wielu z was, obserwując zwłaszcza osoby starsze i samotne dostrzega tych, którym w tym momencie taka pomoc mogła by być przydatna.

9. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Szymon Piotr Tyszlak, kawaler, wyz. rzym.-kat., zam. Wilkasy,
Anna Fidziewicz, panna, wyz. rzym.-kat., zam. Wilkasy, zapowiedź III.

Wierni, którzy wiedzieliby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego małżeństwa, są zobowiązani w sumieniu powiadomić o tym proboszcza. 

Najlepsze życzenia kierujemy do wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia, wypraszając dla nich wszelkie potrzebne łaski.

Wam wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dziś ofiary na budowę domu zakonnego. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby WSD SDS w Bagnie i WSD w Ełku.