Logo
Ostatnie uaktualnienie - 14.07.2018  9.30.
                                                                                                                                                                                                                                             

MENU
Strona Główna
Informacje o parafii
Kościół parafialny
Kaplica w Gorazdowie
Msze Święte i Nabożeństwa
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Duszpasterskie
Kancelaria Parafialna
Chór Parafialny
Poradnia Rodzinna
Gazetka Parafialna "Tabor"
Róże Różańcowe
Historia Parafii
Galeria

Ogłoszenia Duszpasterskie


 Ogłoszenia Duszpasterskie

XV Niedzielę Zwykłą
14 lipca 2019 roku.

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.  

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: - w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, - we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. 

3. Ks. Dziekan Zdzisław Mazur, kieruje serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości ku czci św. Brunona oraz wzięli  w nich udział. 

4. W okresie wakacyjnym po niedzielnych Mszach św. o godz. 1000, 1130 i 2000 zapraszamy do wysłuchania kilku pieśni w wykonaniu naszego Pana Organisty Marka Wojciechowskiego. 

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz  z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy  na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem  św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić  za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże. Ofiary na środki transportu dla misjonarzy będzie można składać do puszki przy wyjściu z kościoła. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, które w naszym kościele będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św.  

6. Wspólnota Gloriosa Trinita zaprasza do udziału w rekolekcjach odbywających się  od 13 do 20 lipca w hotelu Europa w Giżycku. W planie codzienna Eucharystia  i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej szczegółów na plakacie przy wyjściu  z kościoła. 

7. Zachęcamy do lektury książek i prasy katolickiej oraz częstowania się Słowem Bożym. Niech czas wakacji stanie się także okazja do pogłębienia naszej wiedzy religijnej. Dziękujemy za Waszą obecność i wspólną modlitwę oraz ofiary składane  na potrzeby naszej parafii. 

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie  na budowę domu zakonnego.  

Jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Jezior Mazurskich. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dobrego tygodnia w pracy  i podczas wypoczynku.