Ostatnie uaktualnienie - 23.03.2018   22.00

na III Niedzielę Wielkiego Postu
24 marca 2019

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, chcemy dobrze przeżyć parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych można znaleźć na plakatach, które można także zabrać do domu. Zachęcam do dobrego zaplanowania tego czasu i polecamy go waszym modlitwom.

3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 1800. Informacje można znaleźć na ulotkach wyłożonych koło prasy katolickiej.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

- Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godz. 1720 w Wilkasach i o 1600 w Gorazdowie.

- Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 1730 w Wilkasach - podczas nabożeństwa będzie można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można również składać do skarbonki "na kwiaty i dekoracje".

5. W czasie wielkiego postu jesteśmy w sposób szczególny wezwani do pełnienia dzieł miłosierdzia. Jałmużna wielkopostna jest okazją do okazania naszej solidarności z potrzebującymi. Dziękujemy za wszystkie już złożone ofiary oraz zachęcamy do włączenia się w akcje organizowane przez zespół charytatywny w naszej parafii:

- 29 i 30 marca w sklepie Biedronka w Wilkasach organizujemy zbiórkę produktów o długim terminie ważności. Poszukujemy osób chętnych do pomocy w przeprowadzeniu tej zbiórki - więcej informacji można uzyskać w zakrystii.

- Pragniemy także w naszym kościele przeprowadzić zbiórkę darów dla potrzebujących. Na tablicy są umieszczone informacje o rodzinach, którym pragniemy przyjść z pomocą. Można wybrać osobę lub rodzinę, dla której chciało by się przygotować pomoc - odpinając karteczkę z tablicy. Przygotowane i podpisane numerem paczki można przynosić do 14 kwietnia i składać przy ołtarzu św. Rafała Kalinowskiego.

6. Po wszystkich Msza św. w dniu dzisiejszym oraz w przyszła niedzielę, przed kościołem zbierane będą ofiary na przygotowanie Misterium Męki Pańskiej.

7. W piątek 29 marca po Mszy św. zapraszamy na spotkanie informacyjne osoby zainteresowane udziałem w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Wilkas do Świętej Lipki. Przy gazetach z tyłu kościoła można znaleźć kartki z informacjami czym jest EDK.

8. W Niedzielę Palmową na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy, będziemy święcić palmy, które chcielibyśmy, aby przygotowali mieszkańcy naszej Parafii. Chętnych do wspólnego przygotowywania palm zapraszamy w czwartek 11 marca i w sobotę 13 marca,  do salki pod kościołem na godz. 900. Ofiary z palm chcemy przeznaczyć na pokrycie kosztów zabudowy konfesjonału przy ołtarzy św. Rafała Kalinowskiego. Z góry dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę pracę.

9. W poniedziałek 1 kwietnia po Mszy św. wieczornej, zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa.

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary oraz waszą otwartość i życzliwość. Ofiary składane w przyszła niedzielę, przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego czasu wielkopostnego zmagania się z sobą.