Ostatnie uaktualnienie -12.09.2021 20.30.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą

- 12 września 2021 r.

1. Nie wystarczy wziąć krzyż swojej codzienności, trzeba jeszcze chcieć w swoim życiu naśladować Chrystusa.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła,

- we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zachęcamy
do uporządkowania przydrożnych krzyży, tak gdzie jeszcze się ostały…

- w środę NMP Bolesnej,

- w czwartek św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,

- w sobotę święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski i Młodzieży.

W tym dniu przypada 103 rocznica śmierci Bł. Franciszka Jordana – naszego założyciela. W tym dniu jako Salwatorianie przeżywamy także rocznice swoich profesji zakonnych.

3. Od wtorku powracają spotkania grupy Biblijnej. Bezpośrednio po Mszy św. film Nowa Jakość Życia – wprowadzający w Ewangelię najbliższej niedzieli a następnie spotkanie, podczas którego rozważane będą kolejne fragmenty ewangelii według św. Marka.

4. Zachęcamy do udziału w codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od 17.00 do 18.00.

5. W przyszłą niedzielę 19 września na Mszę św. na godz. 11.30 zapraszamy uczniów klas 7 i 8 SP oraz ich Rodziców. Po Mszy św. spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania.

6. W ostatnim czasie Bóg powołał do wieczności: śp. Michała Michnę, śp. Jana Zalewskiego i śp. Stanisława Skrzypka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

7. Dziękujemy za składane dziś ofiary na potrzeby Seminarium Salwatorianów
w Bagnie oraz Seminarium w Ełku. Taca w przyszłą niedzielę na budowę domu zakonnego.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa.