Logo
Ostatnie uaktualnienie - 23.03.2018   22.00
                                                                                                                                                                                                                                             

MENU
Strona Główna
Informacje o parafii
Kościół parafialny
Kaplica w Gorazdowie
Msze Święte i Nabożeństwa
Intencje Mszalne
Ogłoszenia Duszpasterskie
Kancelaria Parafialna
Chór Parafialny
Poradnia Rodzinna
Gazetka Parafialna "Tabor"
Róże Różańcowe
Historia Parafii
Galeria

Ogłoszenia Duszpasterskie


 Ogłoszenia Duszpasterskie

na III Niedzielę Wielkiego Postu
24 marca 2019

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, chcemy dobrze przeżyć parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych można znaleźć na plakatach, które można także zabrać do domu. Zachęcam do dobrego zaplanowania tego czasu i polecamy go waszym modlitwom.

3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 1800. Informacje można znaleźć na ulotkach wyłożonych koło prasy katolickiej.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

- Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godz. 1720 w Wilkasach i o 1600 w Gorazdowie.

- Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 1730 w Wilkasach - podczas nabożeństwa będzie można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można również składać do skarbonki "na kwiaty i dekoracje".

5. W czasie wielkiego postu jesteśmy w sposób szczególny wezwani do pełnienia dzieł miłosierdzia. Jałmużna wielkopostna jest okazją do okazania naszej solidarności z potrzebującymi. Dziękujemy za wszystkie już złożone ofiary oraz zachęcamy do włączenia się w akcje organizowane przez zespół charytatywny w naszej parafii:

- 29 i 30 marca w sklepie Biedronka w Wilkasach organizujemy zbiórkę produktów o długim terminie ważności. Poszukujemy osób chętnych do pomocy w przeprowadzeniu tej zbiórki - więcej informacji można uzyskać w zakrystii.

- Pragniemy także w naszym kościele przeprowadzić zbiórkę darów dla potrzebujących. Na tablicy są umieszczone informacje o rodzinach, którym pragniemy przyjść z pomocą. Można wybrać osobę lub rodzinę, dla której chciało by się przygotować pomoc - odpinając karteczkę z tablicy. Przygotowane i podpisane numerem paczki można przynosić do 14 kwietnia i składać przy ołtarzu św. Rafała Kalinowskiego.

6. Po wszystkich Msza św. w dniu dzisiejszym oraz w przyszła niedzielę, przed kościołem zbierane będą ofiary na przygotowanie Misterium Męki Pańskiej.

7. W piątek 29 marca po Mszy św. zapraszamy na spotkanie informacyjne osoby zainteresowane udziałem w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Wilkas do Świętej Lipki. Przy gazetach z tyłu kościoła można znaleźć kartki z informacjami czym jest EDK.

8. W Niedzielę Palmową na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy, będziemy święcić palmy, które chcielibyśmy, aby przygotowali mieszkańcy naszej Parafii. Chętnych do wspólnego przygotowywania palm zapraszamy w czwartek 11 marca i w sobotę 13 marca,  do salki pod kościołem na godz. 900. Ofiary z palm chcemy przeznaczyć na pokrycie kosztów zabudowy konfesjonału przy ołtarzy św. Rafała Kalinowskiego. Z góry dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę pracę.

9. W poniedziałek 1 kwietnia po Mszy św. wieczornej, zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa.

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary oraz waszą otwartość i życzliwość. Ofiary składane w przyszła niedzielę, przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego czasu wielkopostnego zmagania się z sobą.