Ostatnie uaktualnienie - 19.05.2018  19.30.

na V Niedzielę Wielkanocną
19 maja 2019 roku.

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszym rozpoczęciu sezonu żeglarskiego. W sposób szczególny pragniemy podziękować za wsparcie finansowe z funduszu sołeckiego.

3. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 1730.

5. W czwartek 16 maja, na spotkaniu Katolickiego Stowarzyszenia im. bł. Jana Pawła II w Wilkasach, podjęto uchwałę o rozwiązaniu stowarzyszenia. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przez cały okres jego funkcjonowania wspierali go swoją modlitwą, pracą, ofiarami i zaangażowaniem.

6. Dziękujemy Rodzicom Dzieci Pierwszo Komunijnych oraz Rocznicowych za złożone ofiary na renowację kielichów.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i częstowania się Słowem Bożym.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dziś ofiary na budowę domu zakonnego. Na nadchodzący tydzień życzymy wam wiele radości i pokoju serca.

ZAPOWIEDZI

Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź III

- Piotr Matyjasek, kawaler, wyz. rzym-kat., zam. Wilkasy,
- Olga Karolina Głowacz, panna, wyz. rzym-kat., zam. Wilkasy,

Zapowiedź III

- Tomasz Tyryłło, kawaler, wyz. rzym-kat., zam. Wilkasy,
- Aleksandra Dowgwiłło, panna, wyz. rzym-kat., zam. Wilkasy,

Zapowiedź II

- Krystian Ziółkowski, kawaler, wyz. rzym-kat., zam. Wilkasy,
- Karolina Duchnowska, panna, wyz. rzym-kat., zam. Olecko.

Wierni, którzy wiedzieliby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie danego małżeństwa, są zobowiązani w sumieniu powiadomić o tym proboszcza.