Ostatnie uaktualnienie -28.11.2021 21.30.

na I Niedzielę Adwentu

- 28 listopada 2021 r.

1. Rozpoczynamy dziś Adwent – czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Zbawiciela. Okres ten ma nas także przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.

Dobrą okazją do tego przygotowania będą Msze św. Roratnie, które odprawiane będą
od poniedziałku do piątko o godz. 18.00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci
i młodzież, które każdego dnia będą miały okazję wylosować na jeden dzień figurkę Matki Bożej, aby wraz z bliskimi w swoim domu wypraszać przez Jej wstawiennictwo potrzebne łaski.

Dzieci i młodzież prosimy aby na podpisanych kartkach przyniosły zapisane swoje intencje – z pośród tych kartek codziennie losowana będzie osoba zabierająca figurkę.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła,

- w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezbitera.

3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

- W czwartek modlimy się o nowe powołania i za powołanych.

- W piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

- W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00. O 17.30 modlitwa Różańcowa, zmiana Tajemnic i Msza św.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w miesiącu listopadzie włączyli się do wspólnej modlitwy za zmarłych. Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji wypominek na budowę domu zakonnego – zebrano kwotę 4330 zł. Bóg zapłać.

5. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach od 12 do 14 grudnia. Poprowadzi je ks. Aleksander Jasiński SDS – ekonom wspólnoty Seminarium Salwatorianów w Bagnie.

6. W przygotowaniu do Świąt chcemy pamiętać o najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do przygotowania paczek dla wybranych Rodzin, ale prosimy też o zgłaszanie Rodzin, o których wiecie, że znajdują się obecnie
w trudnej sytuacji.

Obok przygotowywanych przez Was paczek, w przyszły piątek i sobotę wraz
z młodzieżą i wolontariuszami prowadzić będziemy zbiórkę darów w sklepie Biedronka w Wilkasach.

7. Na stoliku za ławkami znajdują się koperty z informacją o kolędzie i planowanym sposobie jej przeprowadzenia w styczniu przyszłego roku. Z odwiedzinami duszpasterskimi udamy się tylko do tych Rodzin, które będą chciały nas zaprosić. Prosimy o zapoznanie się z zawartymi w kopercie informacjami – znajdziecie tam również plan Rekolekcji Adwentowych.

8. W zakrystii są do nabycia świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
w cenie 15 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

9. Od jutra Msze św. w tygodniu będą odprawiane w dolnym kościele.

10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Wiesława Cilulko – polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy za składane dziś ofiary na ogrzewanie kościoła. Taca w przyszłą niedzielę
na Seminarium Salwatorianów w Bagnie oraz Seminarium w Ełku.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa.