Ostatnie uaktualnienie - 13.09.2019 20.30.

na XXIV Niedzielę Zwykłą
15 września 2019 roku.

1. Dziękujemy wspólnocie Domowego Kościoła za wspólną z nami modlitwę  i za skierowane do nas słowo. Jutro po Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkie małżeństwa już zdecydowane na przyłączenie się do tej wspólnoty, ale szczególnie te, które noszą w sobie pragnienie pogłębienia swojej relacji z Bogiem i współmałżonkiem.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek wspomnienie męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,
- w środę święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży,
- w piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taego, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy,
- w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. We wtorek po Mszy św. zapraszamy na film: Nowa Jakość Życia oraz spotkanie kręgu Biblijnego.

4. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto  św. Stanisława Kostki w środę 18 września na godz. 18.00, a po Mszy św. młodzież chętną do zaangażowania się w wolontariat, zapraszamy na spotkanie w salce pod kościołem.

5. Po wakacyjnej przerwie powracają spotkania wspólnoty Gloriosa Trinita - wszystkich chętnych zapraszamy w czwartek po Mszy św.

6. W sobotę na godz. 11.30 zapraszamy dzieci chętne do chwalenia Pana Boga śpiewaniem - na próbę scholi.

7. Już za tydzień rozpoczynają się przygotowania do sakramentów: I Komunii św. i bierzmowania. Przypominamy, że sakramenty te, należy przyjmować we własnej parafii. Do I Komunii św. przygotowują się uczniowie klas III szkoły podstawowej - zgłoszenie dziecka należy dostarczyć do dnia 22 września br.

Kandydaci do sakramentu bierzmowania - uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz starsi, którzy jeszcze tego sakramentu nie przyjęli, do dnia 22 września br. powinni złożyć deklarację o chęci przygotowywania się do przyjęcia tego sakramentu. Osoby nie uczęszczające do szkoły podstawowej w Wilkasach, po karty zgłoszenia do I Komunii i deklaracje kandydata do bierzmowania mogą zgłaszać się do zakrystii.

Pierwsze spotkanie dla Dzieci I Komunijnych i Ich Rodziców w niedzielę za tydzień -
22 września - Msza św. o godz. 11.30 i po Mszy św. spotkanie.

Kandydaci do bierzmowania i Ich Rodzice w niedzielę za tydzień - 22 września - Msza św. o godz. 18.00 i po Mszy św. spotkanie.

8. W piątek 20 września i w sobotę 21 września, w ramach akcji: Kromka Chleba dla sąsiada, przeprowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych w sklepie Biedronka w Wilkasach. Osoby chętne do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Będziemy również wdzięczni za podpowiedzenie nam do kogo Waszym zdaniem mogłyby trafić zebrane dary. Jesteśmy przekonani, że wielu z was, obserwując zwłaszcza osoby starsze i samotne dostrzega tych, którym w tym momencie taka pomoc mogła by być przydatna.

9. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Szymon Piotr Tyszlak, kawaler, wyz. rzym.-kat., zam. Wilkasy,
Anna Fidziewicz, panna, wyz. rzym.-kat., zam. Wilkasy, zapowiedź III.

Wierni, którzy wiedzieliby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego małżeństwa, są zobowiązani w sumieniu powiadomić o tym proboszcza.

Najlepsze życzenia kierujemy do wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia, wypraszając dla nich wszelkie potrzebne łaski.

Wam wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dziś ofiary na budowę domu zakonnego. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby WSD SDS w Bagnie i WSD w Ełku.