Ostatnie uaktualnienie -.26.11.2022

Ogłoszenia parafialne - 1 niedziela Adwentu, 27 XI 2022

„Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie”

„Czuwam - to znaczy, że staram się być człowiekiem sumienia. Że tego sumienia nie zagłuszam i nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło, a nie zamazuję. Wypracowuję w sobie dobro, a ze zła staram się poprawiać, przezwyciężając je w sobie.
Czuwam – to znaczy dalej: dostrzegam drugiego. Nie zamykam się w sobie, w ciasnym podwórku własnych interesów czy nawet własnych osądów. Czuwam – to znaczy: miłość bliźniego, to znaczy: podstawowa międzyludzka solidarność.
Czuwam – to znaczy także czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje. To imię nas wszystkich kosztuje”. (św. Jak Paweł II)

Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu, Kościół rozpoczyna nowy rok liturgiczny, nową drogę wiary. W Adwencie lud chrześcijański duchem podąża w dwóch różnych kierunkach: z jednej strony podnosi wzrok ku ostatecznemu celowi swojego pielgrzymowania w dziejach, którym jest spotkanie z Chrystusem, kiedy powróci
w chwale; z drugiej, wspominając ze wzruszeniem Jego narodziny w Betlejem, chyli czoło przed szopką.

Obchody liturgiczne: - środa - święto św. Andrzeja, apostoła
pierwszy czwartek miesiąca - Uwielbiamy Boga za sakrament Eucharystii i sakrament święceń oraz modlimy się o powołania kapłańskie
pierwszy piątek miesiąca - Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo o g. 8.00; sakrament pokuty i pojednania od g. 17.00
pierwsza sobota miesiąca - Msza wotywna o NMP, różaniec, zmiana tajemnic różańcowych o g. 8.00. Intencja modlitewna ŻR: „O trwałe, święte małżeństwa, aby były ostoją wiary, nadziei, miłości i wartości chrześcijańskich”.

3. Roraty, czyli adwentowe Msze wotywne o NMP, będą odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o g. 18.00.
we wtorki i czwartki - z udziałem dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej
w piątki - z udziałem kandydatów do bierzmowania

Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7. na Mszę Święta i spotkanie formacyjne w piątek, 2 XII, o godzinie 18.00.

Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 18-20 XII (niedziela – wtorek).

Niech Najświętsza Maryja wyjedna nam, byśmy adwentowy czas łaski przeżywali z czujnością i pracowicie, oczekując na Pana.